Svět za oponou 10

8. srpna 2014 v 14:17 | Sayuri |  Svět za oponou


Plesnivec radostně zamlaskal a věnoval panu Darnemu jeden krátký vítěoslavný pohled. Vedle mě se ozvalo odevzdané povzdechnutí. Bylo zřejmé, že mi to něco stejně budou muset říct, jen se rozcházeli v tom, kdy mi to řeknou. A jak vidno rozhodla jsem si o tom sama, snad nebudu později litovat, pomyslela jsem si a snažila se nějak připravit na to co mi plesnivec řekne, i když na to se nedalo nijak připravit.
"Jde o to, že ti co se vydali na druhou stranu Opony, se většinou již nikdy nevrátili, a když ano tak na tom nebyli moc dobře a do týdne zemřeli. A nikdo z těch navrátilců nemluvil o tom, co bylo na druhé straně." oznamoval mi jakoby nic. Oni se mě chystali poslat do neznáma s možností toho, že bych již nikdy nemusela vidět náš svět, normální lidi, civilizaci... počkat, co vyšiluji? Vždyť kolikrát jsem snila o tom, že někam vypadnu, zmizím. Že nechám svůj život v rukách osudu a jen počkám, až zemřu místo toho blbého přežívání. Vždyť už nemám pro co žít. Všichni které jsem znala a měla ráda, jsou mrtví...
"Jestli nechceš nemusíš to brát. Nemusíš tam jít. To rozhodnutí je na tobě, protože je to tak nebezpečné a já bych..." začal hned Darne, ale moc jsem ho neposlouchala. Byla jsem již rozhodnutá a to mnohem dříve, než mě sem přitáhli.
"Kdy mám vyrazit?" zeptala jsem se a tím oba dva muže překvapila. No, hlavně plesnivec vypadal na infarkt, asi čekal, že to zabalím a jako nějaká vyděšená kvočna uteču před takovým velkým rizikem s názvem: SMRT. Chvíli měl co dělat, aby ovládl své emoce a nasadil opovržlivý pohled, který mi jasně dával najevo, že ho moje smrt potěší.
"Klidně za hodinu." odpověděl mi a vstal, aby snad šel vše připravit či co. Neřekl nic, prostě jen vstal a odešel. Zmateně jsem se ohlédla po panu Darnemu, který vypadal... jak to říci, vyděšeně a zároveň potěšeně? No z toho jeho pohledu se mi chtělo jednak brečet a jednak řvát smíchy, vybrala jsem si to druhé a po chvilce jsem se již válela smíchy na zemi.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Markeet Markeet | Web | 8. srpna 2014 v 14:23 | Reagovat

Ahoj, nehodil by se ti někde hlas? :) Kdyby jo, stačí napsat do komentu na blog :) Kdyby se ti chtělo, můžeš pro mě a mého kocourka taky hlasovat, můžeš každou hodinu :) link na blogu :) :)

2 Alexander Ookami Alexander Ookami | 8. srpna 2014 v 20:15 | Reagovat

To je dobrý, jak se začala válet,, tak jsem se málem válel i já :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama