Srdce Hříchu 33

9. května 2014 v 17:24 | Sayuri |  Srdce Hříchu
Srdce Hříchu

33.
Tsubasa Akemi


Seděli v kanceláři jejího bratra a čekali, jestli nakonec neslovlí jim mu pomoci. Už mu pomoc nabázeli, když se snad již posté omlouval za nepořádaek s tím, že má nastarosti díky nedostatku personálu dva případy. Ale byl do své práce tak zabraný, že ho raději nechtěli už dále vyrušovat. Zrovna našel pod hromadou papíru svůj laptop a projížděl maily, zda v něm nebude již ten na který tak moc čekali. Chvíli se do něj mračil a pak zvedl hlavu. V očích měl zmatek, ale snažil se vypadal klidně.
"Jsi si jistá, že viděli Karasu Kei všichni?" zeptal se Akemi. Ta na něj překvapeně zamžikala a přikývla.
"Všichni jsme ji viděli, proč bychom neměli?" nechápal Shin-san. Rei si promnul znaveně oči a pak se ještě jednou mrkl do počítače, zda si zprávu přečetl dobře. Ale mýlit se nemohl. Otočil k nim obrazovku a ukázal jim obrázek asi třináctileté dívky, která se usmívala.
"Je to ona?" zeptal se.
"Jo, i když teď ji je již šestnáct, samozřejmě." odpověděla Akemi. Tak trochu tušila, kam tím její bratr míří, i když si to nechtěla sama připustit.
"To by jí bylo dnes, ale to není možné protože před rokem zemřela." poklepal na lištu, kde měl otevřený nějkaý dokument. Byla to kopie lékařské zprávy o umrtí. Stálo v něm, že Karasu Kei o svých patnáctých narozeninách zemřela na selhání srdce. Taky tam stálo, že problémy se srdce měla již od narození, a když se to půl roku před její smrtí zhoršilo, byla zapsána na listinu čekatelů na transplantaci. Ale pak přišlo náhlé zhoršení a po týdnu hospitalizace v noci ze 17.října na 18. zemřela. Akemi na to všehcno jen zírala s otevřenými ústy.
"Ale jak... " začal Shin-san, ale neměl slov.
"Ano, jak. Akemi, na to bys nám mohla odpovědět ty." otočil se Rei na svoji sestru, "Jak je možné, že se nám tu prochází mrtvá holka? A pokud je duch, tak jaktože ji viděli všichni?" Akemi jen zavrtěla hlavou. Na tohle nezmala ani ona odpověď. Pak se zasekla, jak si na něco vzpomněla.
"Teď jsou všichni u Karasových doma." řekal s temnou předovědí v hlase.
"Myslíš, že to ona může být ten vrah?" zeptal se Shin, zmateně i vyděšeně.
"Já nevím, duchové by takovou moc mít neměli, ale ona..." naklonila přemýšlivě hlavu na stranu. Shin se tím moc dlouho ale nezabýval, místo toho hodlal jednat. Vstal a rychle se vydal ke dveřím. Na tázavý pohled Akemi řekl jen: "Jdu tam."
"Pokčkej, jdu s tebou." sebrala si kabát i kabelku a hned stála po jeho boku a její bratr na sebe nenechal dlouho čekat.
"Já pojedu s vámi, jestli nevadí. Cestou zavolám lidem, co hlídaj dům." řekl na vysvětlenou a všinchni tři se vydali na parkoviště, kde stál Shinův vůz a pak co nejrychleji k tomu domu, kde bydlel duch...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama