Smrt ukrytá v mlze

9. října 2013 v 10:27 | Kyoketsuki |  Kyoketsuki - jednorázové povídky
Linda šla domů ze školy. Bylo už pozdě a začalo se stmívat. Bylo, ale krásné jasno. Zničeho nic se přihnala hustá, bílá mlha a nebe celé ztemnělo černými mraky.
Linda se zastavila a strnula. "Co to..." Víc neřekla. Před ní se objevila postava zahalená černým pláštěm. Zvedla svou kostnatou ruku a natáhla ji k Lindě.
Linda spadla v tu chvíli k zemi a postava roztáhla svá černá křídla smrti. Potom se otočila a odešla. Postava zmizela a s ní i mlha. Na zemi tu zůstalo jen mrtvé, zkrvavené tělo nebohé Lindy.
Druhý den ve škole všichni truchlili. Lindina nejlepší kamarádka Lisa byla obvzlášť mimo. Lisa šla k Lindě domů. "Dobrý den, je mi moc líto,co se stalo Lindě. Kdybych mohla pomoct, tak stačí říct." "Děkuji, Liso." "Už ví policie něco?" "Ne, nemají žádnou stopu." Lisa se zamračila. Rozloučila se a šla pryč.
"Policie je neschopná. Musím se to pokusit vyřešit sama."řekla a běžela domů. Odemikala dveře domu a najednou se objevila hustá mlha. Lisa se podivila a utekla radši dovnitř a zamkla. Nevšimla si postavy v černém plášti stojící v mlze. Postava jí pozovala. Pak se otočila a zmizela.
Ráno se dozvěděla, že zemřela další její spolužačku. Lisa přemýšlela, co měla Linda s Anne společného. Obě se zajímali o přízraky, smrt a zabíjení.
Šla na internet a napsala tam přízraky. Vyjelo jí hodně, ale nic z toho nebylo, co potřebovala. Napsala tam tedy smrt v mlze. Vyjelo jí to jen jednu stránku.
Rozklikla ji a začala číst. "Jeden indiánský kmen má legendu a smrti, která číhá v mlze. Vždy jednou za pár století se probere a vybere si tři oběti. Poté opět zmizí a spí." Lisa ztuhla.
Otevřeli se prudce dveře a dovnitř začala proudit mlha. Lisa se otočila ke dveřím a vykřikla. Ve dveřích stála kostra v černém plášti. Natáhla k ní ruku. Lisa se dala na útěk. Kostra šla pomalu za ní. Smrti se nedá utéct.
Zakopla a spadla na chodník. Smrt k ní přišla a roztáhla svá černá křídla. "Pojď se mnou." "Ty mě nezabiješ?" "Ne, pojď se mnou. Tebe nezabiju, jen pojď." Lisa se bála. Kostra na sebe vzala podobu mladíka s černýma očima. "Pojď Liso, už není čas." "Když nepůjdu?" "Zemřeš." Lisa se smutně usmála a dala mu svou ruku. Pak zmizeli i s mlhou. Lisu už nikdo nikdy něviděl. Nikdo neví co se s ní stalo. Bylo to, jako by ani neexistovala. Zapoměli na ni.
Dávejte si pozor na to, co se skrývá v mlze. Dávejte si pozor na smrt, která se probouzí a zabíjí. Nikdo neví, kdy se znovu probudí, ani koho si zvolí za svou oběť.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Čí povídky se vám líbí více?

Kyoketsuki (Kyo-chan)
Sayuri (Sayu-chan)
Obou

Komentáře

1 Snow Snow | 22. února 2014 v 15:31 | Reagovat

Ahoj :-)
Máš také krásné příběhy, ale nevím, jestli se mi to zdá nebo ne, ale zatím jsem četla dvě od tebe a obě byli o smrti... no... neni to kritika, spíš mi to přijde zvláštní, ale moc hezký :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama