Les stínů

9. října 2013 v 10:21 | Kyoketsuki |  Kyoketsuki - jednorázové povídky
V jednom velmi starém lese stála vesnice. Nikdo do tohohle lesa nechodil. Povídalo se, že kdo tam šel se už nikdy nevrátil. Opravdu se to ale jen povídalo?
Pod lesem se postavila nová vesnice a na tu starou se již dávno zapomělo.
V nové vesnici žili i dva sourozenci se svým otcem, Zita a Michael. Jejich otec potřeboval jet do města a rozhodl se jet tím lesem. Jel dlouho až se utábořil v té staré vesnici. Už do města nikdy nedorazil.
Michael zjistil, že otec do města nedojel a vydal se ho hledat. Zita ho prosila, aby se vyhnul lesu, ale on jí neposlouchal. Šel velmi dlouho, až začal být unavený. Spatřil vesnici a protože se již stmívalo, rozhodl se zde přenocovat.
Vešel do vesnice, ale nikde nikdo. Vešel do jednoho domu. Lehl si na postel a brzy usnul.
V noci ho vzbudil hlas. "Michaeli, vstávej! Musíš rychle pryč!" Michael poznal svého otce a vstal. Vyšel před dům. "Otče, ty jsi v pořádku!" Vykřikl a rozběhl se k němu, aby ho objal. Místo toho jím však prošel.
"Ne Michaeli, jsem mrtev a ty musíš rychle pryč, nebo budeš také mrtev. Rychle jdi než odbije zvon půlnoc." Michael však nikam nešel. S posledním úderem půlnoci vylezli ze všech koutů temné stíny a obalili vyděšeného chlapce. Michael nestihl ani zakřičet a už byl mrtev. Stíny mu vzali život.
Uplynuly tři dny. Zita se vydala do temného lesa, aby našla svého otce a bratra. Opět i ona našla vesnici. Sedla si na lavičku, aby si odpočinula a tiše čekala.
V noci se u ní objevil její otec a bratrem. "Uteč, Zito! Uteč nebo také zemřeš!" řekli jednohlasně. Zita se lekla. Uslyšela zvon půlnoci.
Na nic nečekala a utíkala, co jí síly stačili. Vyběhla ven před les a otočila se. Mezi stromy se míhali temné stíny.
Natáhly své ruce, aby vyčerpanou dívku strhli a zabili. Zita se s posledních sil bránila, ale stíny byli silnější, a tak jí usmrtili.
Dodnes se povídá, že v tomto lese mizí lidé. Někteří povídali, že spatřili na okraji lesa klečet dívku se smutným pohledem. Nikdo však neví, jak velkou hrozbu, smutek a nenávist v sobě skrývá les stínů....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Čí povídky se vám líbí více?

Kyoketsuki (Kyo-chan)
Sayuri (Sayu-chan)
Obou

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama